lauantai 6. elokuuta 2011

Euroopas kulges kiviajal tohutu maa-aluste tunnelite võrgustik

www.postimees.ee 05.08.2011

Avastati neoliitikumist ehk nooremast kiviajast pärinevad tunnelid, mis kulgesid Šotimaalt kuni Türgini, vahendas Daily Mail. Sellest maa-alusest võrgustikust kirjutab Heinrich Kusch oma värskeltilmunud raamatus.

Tunneleid leiti sadade neoliitikumi aegsete asulate alt. Fakt, et nii paljud neist on säilinud ka 12 000 aastat hiljem näitab, et originaalis pidi võrgustik olema tohutu.

Saksa arheoloogi Heinrich Kuschi sõnul on märke tunnelitest leitud sadade neoliitikumiaegsete asulate alt üle kogu kontinendi. «Ainuüksi Saksamaal Baierimaal oleme me leidnud 700 meetri ulatuses neid maa-aluseid tunneleid. Austrias Styrias oleme leidnud 350 meetrit,» ütles ta. «Üle Euroopa oli neid tuhandeid – Šotimaa põhjaosast kuni Vahemereni».

Suurem osa tunnelitest ei ole laiemad kui 70 sentimeetrit, mis on piisav selleks, et inimene mahuks seal roomama. «Mõnedes kohtades on need laiemad ja istekohtadega või ruumide ja varakambritega,» selgitas Kusch. Kõik tunnelid küll omavahel ei ühendu, kuid kokkuvõtvalt moodustavad need massiivse võrgustiku.

Osad eksperdid usuvad, et võrgustik oli mõeldud inimese kaitsmiseks metsloomade eest. Teised arvavad aga, et tunneleid kasutati kunagi ohutu reisimise eesmärgil, kus liikumist ei mõjutanud isegi halb ilmastik.

Raamat räägib, et tunnelite sissepääsu kohtades olid sageli kabelid. Seda põhjendatakse eelkõige sellega, et nii hoiti eemale paganlikke jõude.

Vaata pilte avastatud tunnelist Daily Maili kodulehelt!

Toimetas Martin Rits, suvereporter

3 kommenttia:

 1. Need tunnelid siiski ei „kulgenud” Šotimaalt Türgini, vaid neid esines nimetatud kohtade vahel. See otsetõlge on umbes sama hea, et tõlkida selle asemel, et inimesi elab Eestist Portugalini, hoopis et inimesed seisavad Eestist Portugalini, käest kinni pikas ketis. Ajakirjanikud ikka üldse ei mõtle, mida kirjutavad!

  VastaaPoista
 2. Ja nagu märkasid Postimehe valvsad kommenteerijad, on DM üles kaevanud ja PM ära tõlkinud kaks aastat vana uudise. Jutt on sellest 2009 ilmunud raamatust (vt ka Amazoni kommentaarid, eriti märksõnad Spekulationen ja Esoterik ;)

  VastaaPoista
 3. Tundub, et pahalane on hoopis dailymail.co.uk, kes on 08.08.2011 selle loo avaldanud või muutnud.
  http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2022322/The-massive-European-network-Stone-Age-tunnels-weaves-Scotland-Turkey.html?ito=feeds-newsxml

  VastaaPoista