maanantai 11. heinäkuuta 2011

Salme muinaslaeva väljakaevamistel tulid välja uued leiud

www.meiemaa.ee 11.07.2011

Oliver Rand

Möödunud nädala kolmapäeval Salmel muinaslaevade leiukohtades taas alanud arheoloogiliste väljakaevamiste käigus leiti viikingiaegseid laevaneete ja mõõgakatke.

“Päris suuri avastusi ja leide meil seni veel pole, küll aga oleme väljakaevamiste käigus saanud kinnituse sellele, et neid võib tulla,” lausus väljakaevmiste juht arheoloogiadoktor Jüri Peets. “Oleme praegu väljakaevamistega jõudnud kuuendasse pinnasekihti ja kohe esimesel päeval leidsime paar laevaneeti, mis pärinevad samast ajast kui viikingilaevadki. Needid olid täpselt samasugused ja sama suured kui need, mida oleme juba varasematel kordadel leidnud. Lisaks leidsime ka ühe mõõgakatke. Leide on esialgu veel vähe, kuid oleme optimistlikud.”

Halb üllatus tabas väljakaevajaid siis, kui uuringualal sattusid nad maapõues umbes 10 sentimeetri paksusele betoonkihile, mis pidurdas väljakaevamiste kulgu.

“Eks meil tuleb sellest läbi kaevata, kuid loodetavasti uusi avastusi pakkuva laeva konstruktsioonini pole me veel jõudnud,” selgitas Jüri Peets.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti