lauantai 24. heinäkuuta 2010

Juminda vrakk on hoopis dirižaabel

www.tallinnapostimees.ee 22.07.2010Juminda poolsaare lähistel merepõhjast leitud objekt ei ole 1941. aastal kadunuks jäänud allveelaeva Kalev vrakk, vaid tegemist on dirižaabliga, kinnitas Meremuuseumi teadur Vello Mäss.

«1970. aastatel nähti merel sõitvatelt laevadelt Juminda poolsaare tipust mitmesaja meetri pikkuse trossi otsas taevasse üles lastud hiigel-aerostaati,» rääkis Vello Mäss ERR-i raadiouudistele. «Elu viis mind hiljem kokku Jumindal paiknenud raadiotehnilise väeosa inimestega, kes seletasid mulle, et aerostaate lasti üles piki Nõukogude Liidu merepiiri palju ja et iga tross kujutas endast hiigelantenni üht osa,» vahendas ERR Uudised Mässi intervjuud.

«Ja kui ma nüüd, pärast nende salvestiste vaatamist sain ühendust ühega nendest meestest, kes seal tol ajal teenisid, ja küsisin, ega nad seal midagi ära ei kaotanud, siis mehed vastasid, et juhtus selline lugu, et 1978. aastal pääses üks aerostaat lendu. Lõunatuul viis selle kaugele merele, kus ta kukkus alla ja uppus ära,» rääkis ta.

Mäss kinnitas, et kuigi allveelaeva Kalev uppumise kohta ei ole mingisuguseid andmeid, jätkatakse selle otsingut.
Toimetas Kadri Ratt

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti