maanantai 27. syyskuuta 2010

Poolast leiti 17. sajandi Rootsi sõdurite massihaud


www.postimees.ee 27.09.2010

Poolast leiti 17. sajandi Rootsi sõdurite massihaud

Foto: Scanpix

Poola arheoloogid avastasid massihaua, kus arvatakse olevat rootslastest sõdurite jäänused.

Rootsi kuningas Karl X Gustav saatis oma armee Lääne-Poolasse 1655. aastal, kirjutab Helsingin Sanomat.

Arheoloogid avastasid inimjäänused, kui nad tegid väljakaevamisi Golanczi keskaegses linnuses. Siiani on välja kaevatud 17 inimese jäänused, kuid arvatakse, et neid on palju enam.

Lääne-Poolas Rootsi armeele eriti vastu ei hakatud. Kuid 3. mail 1655. aastal otsustasid Golanczi elanikud, et ilma võitluseta nad alla ei anna. Ebavõrdne lahing lõppes poolakate lüüasaamisega.

Eri allikate andmetel rootslased vägistasid linna naisi, kuid ei tapnud neid, vaid lasid minna.

Rootsi vallutusretk Poola aladele aastatel 1655 – 1660 on Poola ajaloo üks süngemaid etappe. Rootslaste poolt hävitatud kindluste varemeid on näha siiani.Toimetas Inna-Katrin Hein

2 kommenttia:

  1. Et ma ei leia siit blogist artiklite soovitamise linki või meiliaadressi, kuhu soovitused saata, siis panen lingi siia – Saarte Hääl kirjutab täna tülist Valjala kaevamiste ümber:

    – Marika Mägi avalik kiri ja Peeter Talvari vastus (http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=2&artid=21548&sec=0)

    – Sama artiklina (http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=21566&sec=1)

    VastaaPoista
  2. Tänud. Hakkas endale ka silma need artiklid kuid ebameeldiv maitse jäi suhu neid lugedes. Ei meeldi mulle, kui "mingi musta pesu pesemine" meediasse jõuab. Kurb.

    VastaaPoista